Çevre Özellik

Tavşancıl, kurtuluş savaşı milis kuvvetlerinden Yahya Kaptan’ın doğduğu köydür.
Bu özelliği ile Tavşancıl; köklü, yerleşik ve tarihi bir mekandır.

Buram buram tarih kokan bu köyün sokaklarında gezerken,  ihtişamlı tarihinden izler taşıyan köşkler, tarihi bir cami, çoğu koruma altında birinci ve ikinci derece tarihi eserlerle karşılaşırsınız.Çoğu bahçeli, sempatik, yeşillikler içindeki bu köyün tadını çıkarmak için kilometrelerce, saatlerce yol katetmenize gerek yok. Üsküdar’a sadece 65 km uzaklıkta olan bu şirin köye 30-35 dakikada ulaşmanız mümkün.

Villa konum itibarıyle hem köyün dışında hem de köye oldukça yakın bir pozisyondadır. Köyün son evine olan uzaklığı 100m, çarşı pazarına olan mesafesi 150m.’dir. Salı günleri öğlene kadar kurulan köy pazarında her türlü organik tarım ürününü bulmanız mümkündür.

Ticari imara sahip olan villanın iki cephesi de yola bakmaktadır. Bu yollardan biri 35m genişliğindedir ve ana yol statsündedir. Bu yolları kullanarak 4-5 km mesafede bulunan civarın en büyük organize sanayi bölgesi olan İMES organize sanayi bölgesine bir kaç dakikada ulaşabilirsiniz.


180 derece panaromik deniz manzarası

Son yıllarda bu muhteşem manzaraya, Osmangazi Köprüsü'nün ihtişamlı görüntüsü eşlik etmektedir.


Tavşancıl Yeşil Vadi

Villaya bir kaç yüz metre yürüme mesafesinde bulunan Yeşil Vadi dinlenme ve piknik alanı, görülmeye değer doğal güzellikleriyle çok sayıda ziyaretçisini ağırlamaktadır. Yakın çevrenin bir diğer doğal parkı da Ballıkayalar Tabiat Parkıdır.

Tavşancıl görünüm

Tavşancıl sokaklarından bir görünüm. Çok sayıda restore edilmiş ve bir o kadar da restore edilmeyi bekleyen tarihi eser, sizi tarihte bir yolculuğa çıkaracak. Villanın dış görüntüsü bu tarihi çevreyle uyum sağlaması için Osmanlı motifleriyle süslenmiştir.

Tavşancıl Sahil Parkı

35 dönüm arazi üzerinde kurulu Tavşancıl Sahil Parkı tren istasyonunun hemen altında ve denize sıfırdır. Gezi parkurları, kameriyeler, spor alanları, balık avlamaya uygun platformlar ve kum plaj sahil parkının sunduğu imkanlardır.

Mike Remmers Jersey