Villa Özellikler

Villa Tavşancıl’da, köye ve İzmit körfezine hakim,
kartal yuvası gibi bir konumdadır.

Tavşancıl ismi her ne kadar tavşanla ilgili bir çağırışım yapsa da aslında en çok bilinen kartal çeşidinin ismidir. Tavşancıl köyünün bulunduğu sağlam zeminli, kayalık ve tepe konumlu alan bir kartal yuvası edasıyla sakinlerine en güzel körfez manzaralarını sunmaktadır.Villa radye temel üzerinde 2.5 kat olarak kuruludur. Yapı denetim firması nezaretinde, son deprem yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilmiş olup imarlı, ruhsatlı, iskanlı ve ve her türlü krediye uygundur. Tapu cins değişiklikleri yapılmıştır. Villa ticari imarlı bir arazi üzerindedir, istenildiği takdirde ticari olarak kullanılabilir.

Mantolama işlemleri hiç bir ısı köprüsü bırakmayacak şekilde yapılmıştır. Eteklerde bulunan dekoratif bisküvi tuğla altları ve çatı ısı yalıtımlıdır. Çatı da mimariye uygun Kılıçoğlu Osmanlı kiremit kullanılmıştır.

Villanın ön yüzünde bulunan geniş balkonlar el oyması ahşap giydirmeyle kaplıdır. Aynı el oyması işçiliği, giriş kapısında da vardır ve ahşap sövelerle uyum halindedir.


Salon

Salon2 Adet2

Yatak Odası

Y.Odası5 Adet5

Mutfak

Mutfak2 Adet2

Banyo

Banyo3 Adet3


Otantik Osmanlı evi konsepti ile inşa edilen villanın olmazsa olmazı mermer Türk hamamı idi. Muğla mermeri kullanılan banyoda mermer kurna ile yine mermerden bir lavabo da bulunmaktadır. Türk hamamının dünyaca meşhur sıcaklığını isteyenler için katı yakıtlı bir termosifon için baca düzeneği de vardır.

Manzaraya en hakim konumdaki balkon, ahşap lambri ile kaplı çatı katında bulunmaktadır. Ebeveyn banyo, 2 adet mustakil tuvalet, havuzun hemen yanında bir veranda, depo, mermer geniş iç merdivenler evin diğer özelliklerini oluşturmaktadır.

Villanın kat kaloriferi ısıtma sistemi ve doğalgaz bağlantısı kullanıma hazır olup bu özelliği ile yaz kış oturmaya elverişlidir.

Mike Remmers Jersey